Kuidas mõõta?

KUIDAS MÕÕTA?

Mõõdud suuruste tabelis on lapse, mitte rõivaste omad. Kui sooviksite võrrelda oma lapse mõõte meie suuruste tabelitega, mõõtke oma last, mitte tema rõivaid. Võtke lapse mõõdud õhukestes tubastes riietes. Käsi ja pead tuleks mõõta ilma kinnaste ja mütsita.
Mõõdutabelid on mütsidele, kinnastele, riietele ja jalanõudele.

KUIDAS VALIDA ÕIGE SUURUS?

Lapsed tunnevad end õige suurusega riietes mugavalt ja turvaliselt. Liiga kitsad riided ei lase neil vabalt mängida ja turnida. Neil võib olla raske liikuda ringi riietes, mis on liiga pikad või suured ning nad võivad nendega takerduda. Välisriided peaksid olema sobivalt avarad, et nende alla saaks panna piisavalt vahekihte ning nende vahele jääks soojuse hoidmiseks õhku. Liiga tihedalt keha ümber hoidvad riided ei anna sooja.

  • Soovitatav on riideid enne ostmist selga proovida, sest lõiked on erinevad – meie kollektsioonis on riideid, mis istuvad vabamalt ja on ka neid, mis istuvad tihedamalt ümber. Pealegi on ka laste kehaehitus erinev.
  • Paluge lapsel ettepoole kummarduda: traksipükste tagaosa ei tohiks liiga tihedalt ümber olla, hargivahest kuni kaelani peaks jääma piisavalt pikk osa.
  • Paluge lapsel tõsta käed küljele: varruka pikkus on õige siis, kui randmed on varrukaga kaetud.
  • Kas püksisääred on liialt kortsus? Valige väiksem number või tehke traksipüksid lühemaks, reguleerides selleks vöökohta nii, nagu vaja. Säärte otstes on tavaliselt ka jalakummid või reguleerimissüsteem, mis ei lase püksisäärel jala alla minna.
  • Kui rõiva pikkus on õige, aga kõhu või õlgade juurde oleks ruumi juurde vaja, valige avaram lõige või number suurem mudel.
  • Meie kollektsioonis on ka avarama lõikega püksid (D-suurus: Konsti suveks, Topakka mudel talveks), mis on loodud tugevama kehaehituse jaoks.

Teadke, et veebipoest ostes on teil alati võimalik tooteid vahetada või tagasi saata.

 

KUI KAUA RÕIVAS SOBIB MINU LAPSELE?

Reima® riietes on kasvuvaru olemas u. 6cm. Kui teie laps on sügisel umbes 104 cm pikk ja saleda või keskmise kehaehitusega, siis peaks talle nr 104 suurus terve talve jooksul selga mahtuma. Vahetevahel on lastel siiski kiireid kasvu perioode, mispuhul võib vaja minna suuremat rõivast.

Pildil on kõigil lastel seljas suurus 104 kombinesioon.