Soovitused vihma ja tuule puhul

Kõige välimiseks kihiks tuleks valida tuule- ja veekindel kangas. Muutlike ilmadega tasub kanda funktsionaalseid riideid: veekindlat ja hingavat riietust. Traditsioonilised veekindlad riided aitavad hädast välja ka vihmase ilmaga. Ka jalanõud ja kindad peaksid olema veekindlad.

Niiskust eemale juhtivad aluskihid on kevad- ja sügispäevadel elupäästjad: kui energiavarud otsakorral on külmatundel raskem naha vahele pugeda siis, kui nahk ei ole nii higine. Kas te Reima Play Jersey tooteid olete proovinud? Tegemist on tehniliselt täiesti uut laadi trikookangaga, mis ei näe välja nagu tavaline, igav aluspesu. Seda sobib kasutada nii aluskihi, tubase ja suvise riietusena kui ka treeningrõivana.

Hingavad vahepealsed kihid annavad jahedamatel päevadel sooja. Ärge unustage, et lastel peaksid olema jalas funktsionaalsed sokid, mis sisaldavad piisaval määral sünteetilisi kiude, mis juhivad niiskuse nahapinnalt eemale, kui laps kannab veekindlaid jalanõusid.

Selleks, et olukord enda jaoks lihtsamaks teha, valige funktsionaalsed rõivad – need, mis on veekindlad, aga samas ka hingavad, siis ei pruugi teil eraldi veekindlat rõivastust vajagi minna. Ka jalanõud ja kindad peaksid olema veekindlad.

Tuul muudab välistemperatuuri palju külmemaks. Pead ja kõrvu tuleks kaitsta tuulte eest, mis võivad isegi suviselt sooja ilmaga külmad tunduda.
 

VIHMAVALANGUD

Väljas jalutades ja kodu lähedal õues tegutsedes piisab, kui riiete veekindluse tase on 1000–3000 mm piiska. Veekindlad ja hingavad jalanõud tagavad, et jalad püsivad kuivad ka jalutuskäigul südalinna ja teel kooli.

LOMPIDES LUSTIMINE

Lompides lustijatel peaks alakeha olema kaitstud vihmapükste või Reimateci rõivastega. Reimateci kangad on enneolematu veekindlusega (üle 10 000 mm piiska) ja samas ka hingavad hästi. Kummikud ja vihmakindad on vihmase ilma avastajate jaoks standardvarustus.

PADUVIHM

Nonii, väljas on tõeliselt märg! Saate valida kas Reimateci rõivaste või traditsiooniliste vihmariiete vahel – valik on teie! Mõlema all on ruumi soojade riiete jaoks. Vihmamüts või kapuuts hoiavad pea kuivana.