Enim küsitud küsimused

Lapse riietamine

Kui suure kasvuvaruga peaks lapsele riiete ostmisel arvestama?

Meie tooted on mõõdetud nii, et kui laps on rõivaesemel näidatud pikkuses (suurus 104 = 104 cm), siis on olemas veel hooaja jagu kasvuvaru, s.t sügisel ostetud kombinesoon mahub terve talve jooksul selga. Kombinesoon on õige suurusega, kui kükitades jääb lapse seljale veidi lisaruumi. Varrukad on piisavalt pikad, kui lapse käsi üles tõstes randmed ei paljastu. Kehaehituse tõttu võib olla tarvis valida lapse pikkusest paari sentimeetri võrra suurem või väiksem rõivaese, aga kui valite suurema, siis tuleb kindlaks teha, kas rõivaeset saab parajaks sättida. Et püksisääred ei kuluks, võib liiga pikad püksid lühemaks teha, kasutades pahkluude juures säärteotstes olevaid regulaatoreid, ja sättida kombinesooni vöökoha täpselt sobivaks.

Kui külma ilmaga kannatab Reimatec®-i riietust kanda?
Sellele küsimusele ei saa täpselt vastata, sest nii nagu täiskasvanutel on ka lastel temperatuuritaluvus väga erinev. Külmades oludes on osutunud kõige tõhusamaks lahenduseks kihiline riietumine. Kihilise riietumise all peetakse silmas tavaliselt kolme pealiskihi kandmist: alusrõivad, vahepealsed rõivad ja tegelikult külma eest kaitsvad pealisrõivad. Alus- ja vahepealseid rõivaid võib juurde panna või vähemaks võtta olenevalt ilmaoludest ning lapse aktiivsusest.
Peale soojust eraldava omaduse laseb Reimatec®-i riietus õhku läbi, kaitseb tuule eest ja takistab väljastpoolt tuleval niiskusel sisemiste rõivakihtide vahele tungida. Riietus peab olema õige suurusega, et see ei veaks sisekihte endaga kaasa, sest riiete soojus sõltub naha ja riiete vahel oleva liikumatu õhu hulgast.

Reklaamite vettpidavast ja hingavast materjalist valmistatud riietust. Mida see hingamine tähendab?
Vankris pikutavad beebid tulevad ilma vettpidava riietuseta hästi toime. Kui laps liigub juba iseseisvalt ringi, siis peaks õueriiete alumine osa olema vettpidavast materjalist. Ka püksisääred ja hargivahe peaksid olema veekindlad. Kuna märg keha jahtub ligi 20 korda kiiremini kui kuiv keha, siis parimad vettpidavad materjalid ühtlasi hingavad. Liikumise ajal kehale tekkinud niiskus saab kanga peente avade kaudu eralduda ega külmeta last.

Toodete hooldus

Sain rõivaeseme, mille hooldussilt on ära lõigatud. Kuidas seda pesta?

Suuremat osa Reima® riietusest võib pesta pesumasinas 40 kraadi juures. Ujumisriiete materjali meenutavast kangast valmistatud päikesekaitseriietus nõuab õrnpesu ja villast vaheriided villapesu. Kui keerate rõivad pahupidi ning sulgete lukud ja takjad, siis säästate kangast. Et värvid ei läheks laiali, ärge leotage pesu. Peske rõivaid koos teiste sama värvi riietega ja kasutage pesuvahendit, mis ei sisalda valgendit. Vältige loputusvahendit, kuna see võib rikkuda kanga võimalikke funktsionaalseid omadusi, nagu hingavus. Kui riputate riietuse kohe kuivama, siis ei ole seda vaja triikida. Suurem osa materjalidest kuivab kenasti toasoojuses. Sõrmikud ja labakud peaks kuivamise kiirendamiseks pahupidi pöörama.

Kas Reimatec®-i tooteid tohib kuivatada kuivatuskapis või trumlis?
Reimatec®-i riietus on valmistatud trummelkuivatust kannatavast materjalist ja nende hooldussildi peal on trummelkuivatust lubav märk. Materjali sisepinnale kantud vettpidav kile kannatab kuivatuskapi või -trumli kõige madalamat temperatuuri (40 °C).

Kas Reimatec®-i kangaste puhastamisel tohib kasutada plekieemaldusvahendeid?
Reimatec®-i kangad kannatavad plekisoolasid ja eemaldusvahendeid. Siiski tuleks nendega töödelda vaid määrdunud kohti, sest osa aineid on väga kanged ja liiga suured annused võivad värve heledamaks muuta. Tehiskiust Reimatec®-i kangal ei sobi kasutada lahusteid, nagu atsetoon või küünelakieemaldi.

Kas Reimatec®-i kanga peal võib kasutada aineid, mis parandavad selle vetthülgavust?
Võib küll. Reimatec®-i kangal on vett ja mustust tõrjuva viimistlusega pind, mis takistab veetilkade kinnitumist kanga pinnale või nende imendumist selle sisse. Viimistlus vähendab ka mustuse kogunemist kangasse. Nimetatud viimistluskiht on ainult kanga pinnal ja see kulub pesu pesu järel. Kanga vetthülgavust võib parandada, kui kasutate kauplustes saada olevaid viimistlusvahendeid. Pöörake vahendit ostes tähelepanu, et see ei sisaldaks silikooni ja et see sobiks hingavatele tekstiilmaterjalidele.

Toodete kvaliteet

Kas Reimatec®-i riietus on täiesti veekindel?

Vettpidav materjal ei ole päris sama mis täiesti veekindel rõivas. Reimatec®-i materjal on iseenesest vettpidav nagu ka Reimatec®-i toodete teibitud õmblused. Need vastavad täielikult nõuetele, mida esitatakse vettpidavaks liigitatavatele materjalidele, sest uuringute järgi ületab kanga vettpidavust iseloomustav veesamba kõrgus 10 000 mm (kaitseriietuse standardi järgi peab vettpidav vihmarõivas taluma 1300 mm veesurvet ja 4000 mm on spetsialistide hinnangul juba piisav vihma käes istumiseks). Isegi siis, kui õueriiete materjal on täiesti vettpidav, võib säärte- ja varrukaotste ning kaeluse kaudu mingil määral niiskust ikkagi rõivastesse tungida. Peale selle ei ole tõmblukk vettpidav, nii et selle peal olev kaitseliist tuleks alati sulgeda.

Kas Reimatec®-i labakud peavad vett?
Tugevdatud peopesadega Reimatec®+ labakud on vettpidavad. Nende pealiskanga ja voodri vahel on vettpidav hingav kile. Juhul kui hiljuti ostetud labak laseb vett läbi, siis tagastage see ostukohta, sest vahekile võib olla defektne.
Beebide tõmblukuga Reimatec®-i kindad on valmistatud vettpidavast materjalist. Labaku väike suurus esitab muidugi tootmisele oma nõudeid, nii et nendes ei ole vahekilet ja nende õmblused ei ole teibitud. Peale selle võib vesi tungida läbi tõmbluku, nii et läbimärgade mängude jaoks on vaja panna labakute peale porikindad.

Miks Reimatec®-i kombinesooni vööõmblus ei ole teibitud nagu muud Reimatec®-i riietuse õmblused?
Reima® esitab Reimatec®-i toodete kvaliteedile rangeid nõudmisi, mis hõlmavad muu hulgas õmbluste teipimist ja nende vastupidavust. Vööõmblust on otsustatud mitte teipida, kuna seda ei ole õnnestunud teha kvaliteedinõuete kohaselt.
Teipimata vöökoht on kasutamise seisukohast parem lahendus kui teibitud vöökoht. Teibitud õmblus on jäik, mistõttu on raske vöökohta lapse individuaalse kehaehituse järgi sobitada, samuti kannatab rõiva istuvus. Peale kasutusmugavuse vähendab õige istuvus näiteks säärte kulumist ja pikendab nii ka kombinesooni kasutusiga. Liiga pikad sääred võivad õuemängude möllus jalanõude alla sattuda ja kiiresti katki kuluda.
Olenevalt tootest kasutatakse samasugust lahendust ka kaeluse kinnitusõmbluse jaoks. Mõne Reimatec®-i toote kaeluses on jäetud kinnitusõmblus teipimata, et mitte tekitada ebameeldivalt jäika ja liikumatut kaelust.

Minu äsja ostetud uuel õuerõival on varem ostetud vaheriietega võrreldes teistsugune Play Layers®-i trukipael ja rõivaid ei saa üksteise külge kinnitada. Miks trukipaela on muudetud?

Reima Play Layers®-i süsteemi esimese trukipaela kvaliteedis ilmnes puudusi, nii et võtsime kasutusele teise trukipaela mudeli. Alates 2010. aasta kevadest on Play Layers®-i toodetel olnud teistsugune trukk ja neid on parem kinnitada. Varasemaid Play Layers®-i vahe- ja õueriideid ei saa kahjuks uute toodete külge kinnitada. Niisugune muudatus oli siiski edaspidisele mõeldes parim lahendus ja me kasutame sellest ajast alates toodetes üksnes uut, parendatud paela. Vaheriideid võib kasutada ka ilma neid trukkidega kinnitamata.

Tahaksin ostetud ja defektseks osutunud toote teile tagastada. Kui kaua tagastamine aega võtab?
Kaebustega tuleb pöörduda esmajoones selle kaupluse poole, kust toode osteti (ostutšekk oleks soovitav kaasa võtta). Toodet ja selle defekti hinnatakse kaupluses kohapeal ja selle kohta koostatakse ametlik kaebus. Üldiselt liiguvad klientide tagastatavad tooted posti teel 2. klassis. Reima tagastuste käsitlemine võtab keskmiselt nädal aega. Vaatame tagastused nende saabumise järjekorras läbi ja võtame ühendust niipea, kui asi on lahendatud. Meie eesmärk on võimalikult pikk kasutusiga.