Müügitingimused

Müügitingimused on uuendatud 11.03.2022     

1. ÜLDSÄTTED

1.1. Käesolevad Laste Maailm OÜ e-poe (edaspidi: lastemaailm.ee) müügitingimused (edaspidi: tingimused) kehtivad e-poest ostmisel internetiaadressilt www.lastemaailm.ee. Toodete müüja on LASTE MAAILM OÜ (edaspidi: müüja), aadress Pärnu mnt 6 Tallinn,10148, registrikood 10028399, tel 644 9380, e-posti aadress info@lastemaailm.ee. Tingimustega reguleeritakse õigussuhteid, mis tekivad müüja ja e-poest toodete ostja (edaspidi: klient) vahel.
1.2. Müüjal on õigus ühepoolselt tingimusi muuta ja täiendada, avaldades uued tingimused internetiaadressil www.lastemaailm.ee. Kui klient esitab tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohalduvad tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimused.
1.3. Müüja saadab ostja poolt avaldatud e-posti aadressile tellimuse kinnituse/arve, müügilepingu tingimusi on ostjal võimalik igal ajal salvestada, printida ja  taasesitada.
1.4. Klient nõustub e-poest ostu sooritamisel tingimustes sätestatuga.
1.5. Kasutades e-poe veebikeskkonda muus keeles kui eesti keeles, kajastatakse vastavas keeles ka tingimused. Tõlgete mitmeti tõlgendatavuse korral lähtutakse eestikeelsest versioonist.
1.6. E-poe veebikeskkonnas olevate toodete piltidel on illustreeriv tähendus.
1.7. E-poe klienditeeninduse kontaktandmed on: e-post epood@lastemaailm.ee, tel +372 5680 0988.

2. TELLIMUSE ESITAMINE

2.1. Tellimusi saab e-poes esitada kas Püsikliendina sisse logides või anonüümse kliendina.
2.2. Klient valib e-poest välja soovitud toote/tooted ja lisab ostukorvi. 
2.3. Klient valib tellimuse üleandmise viisi ja koha.
2.4. Klient kinnitab tellimuse ja tasub kogu tellimuse eest müüja poolt pakutud maksekeskkondades. Kliendi e-mailile saadetakse arve, mille maksetähtaeg on 1 tööpäeva. Klient kontrollib enne tasumist, et tellimuses kajastatud tooted, kogused ja hinnad vastavad kliendi tegelikule soovile.
2.5. Pärast kauba eest tasumist tuleb kliendil vajutada nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.
2.6. Tellimuse ja makse kättesaamise kohta saadab müüja kliendile automaatse e-kirja. Kui tellimuslehel-arvel esineb vigu (mittesoovitud kaubad, kogused vmt), tuleb kohe ühendust võtta klienditeenindusega e-maili või telefoni teel.
2.7. Müüja ja kliendi vahel jõustub müügileping alates kliendi poolt tasutud ostusumma tervikuna laekumisest müüja arvelduskontole.
2.8. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest, teavitades sellest klienti e-posti teel koos loobumise põhjusega. Juhul, kui müüja loobub tellimuse täitmisest, maksab müüja kliendile raha tagasi hiljemalt 14 päeva jooksul  samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

3. TOOTE HIND, MAKSEVÕIMALUSED, KLIENDIKAARDI EELISED

3.1. Kõik Laste Maailma e-poes müüdavate toodete hinnad on eurodes ning sisaldavad 20%-list käibemaksu.
3.2. Toodete hinnad ning allahindlused võivad erineda müüja jaekaupluste kaubavalikust, hindadest ning allahindlusest.
3.2 Toodetele kehtivad ostu tegemise hetkel e-poes kuvatud hinnad. Juhul kui müügihind on toote kättesaamise ajaks muutunud, jääb jõusse tellimuse vormistamise hetkel kehtinud hind.
3.3. Püsikliendina sisse logituna kehtivad e-poes Püsikliendi soodustus -5%. Püsikliendi soodustus ei laiene kohaletoimetamise tasule.
3.4. Klient tasub tellimuse eest ettemaksuna täies ulatuses e-poes näidatud viisidel. Tellimuse maksumusele võib lisanduda teenustasu vastavalt kliendi ja panga- väljastaja vahel sõlmitud lepingule.
3.5. Juhul, kui klient valib tellitud toodete müüja poolt kohale toimetamise (s.t ei tule ise Laste Maailma kauplustesse toodetele järele), lisandub müügihinnale toodete kohaletoimetamise tasu vastavalt tingimuste punktile 4.

4. TOODETE KÄTTESAAMINE

4.1. Tellitud tooteid võib klient kätte saada määratud kauplustest, kulleriga koju kliendi poolt näidatud aadressile või kliendi poolt soovitud pakiautomaati.
4.1.1 Meie ladu komplekteerib (Kaup komplekteeritakse kokku olenevalt kauba saadavusest kauplustest ja hulgilaost) Teie tellimuse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem, kui kolme tööpäeva jooksul, peale makse laekumist. Selle järel antakse pakk postiteenuse pakkujale üle. Edasine kohalejõudmise aeg sõltub postiteenuse pakkujast. Kui tellimus sisaldab mitmest erinevast laost tooteid, väljastatakse kaup üks kord nädalas.

4.2. Toodete kättesaamine kaupluses
4.2.1. Kauplustes toimub toodete väljastamine kõigil nädalapäevadel (v.a 1. jaanuar) vastavalt kaupluse lahtioleku aegadel. Kauplusest väljastamise korral ei lisandu  toodete hinnale lisatasu.
4.2.2. Tooted on kaupluses kättesaadavad niipea, kui kliendi e-mailile tuleb kinnituskiri, et kliendi tellitud kaup on komplekteeritud.
4.2.3. Tooted saab klient kätte tellimuse numbri esitamisel.
4.2.4. Müüja ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui müüjast mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse unikaalse tellimuse numbri ja selle alusel on tooted kätte saadud.
4.2.5. Juhul, kui klient ei ole kaubale järele tulnud 7 kalendripäeva jooksul loetakse, et klient on lepingust taganenud, ning müüja tagastab ostusumma. Raha tagastatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.3. Toodete kättesaamine kulleriga
4.3.1. Toodete kättesaamiseks kulleriga soovitud aadressil, tuleb valida tellimuse vormistamisel ajavahemik ja määrata aadress ja sobis postiteenuse firma, kas ELS Kuller või SmartKULLER.
4.3.2. Kulleriga toodete kättesaamisel lisandub kohaletoimetamise tasu 5.60 € (sisaldab käibemaksu). 
4.3.3. Juhul, kui tellimuse toodete maksumus ületab summat 95 € (sisaldab käibemaksu), ei lisandu maksumusele kohaletoimetamise tasu.
NB! Kui klient tagastab või vahetab sama tellimuse toote(d) ja selle tulemusena jääb tellimuse summa alla 95 €, tuleb kliendil tasuda kohaletoimetamise eest.  Reeglina arvestatatkse see maha kliendile tagastamisele kuuluvast summast.
4.3.4. Tooted toimetatakse määratud aadressile tellimuses määratud ajavahemikul. Toodete üleandmise täpsem aeg ajavahemiku sees lepitakse kulleri ja kliendi vahel eelnevalt kokku telefoni teel. 

4.3.5. Klient peab tagama tellimuses märgitud ajal ja aadressil toodete vastuvõtmise. Juhul, kui klient ei vasta telefonile ja/või ei taga toodete vastuvõtmist kulleri esmakordsel jõudmisel kliendi asukohta või muutub muu kliendi poolse asjaolu tõttu toodete kokkulepitud ajal üleandmine võimatuks, loeb müüja, et klient on tellimusest loobunud. Müüja tagastab kliendi poolt tasutud summa, millest arvestatakse maha toodete kohaletoimetamise tasu hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.
4.3.6. Juhul, kui tooted jäävad õigeaegselt kätte toimetamata müüjast tulenevatel asjaoludel, teavitatakse klienti sellest tellimuses esitatud kontaktandmetel, leppides samas kokku uue kätte toimetamise aja. Uues ajas kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus tellimusest loobuda ning müüja tagastab kliendile tellimuse maksumuse hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

4.4.  Kauba kättesaamine pakiautomaadist
4.4.1. Kauba kohaletoimetamisel kliendi poolt valitud SmartPOST'i või Omniva pakiautomaati lisandub kauba hinnale kohaletoimetamise tasu 3.90 €. Juhul kui tellimuse toodete maksumus ületab summat 95 €, kohaletoimetamise tasu ei lisandu.
4.4.2. Tellitud kaup postitatakse hiljemalt kolme tööpäeva jooksul, peale makse laekumist. Kaup komplekteeritakse kokku vastavalt kauba saadavusest kauplustes ja hulgilaos. Kui tellimus sisaldab mitmest erinevast laost tooteid, väljastatakse kaup üks kord nädalas, reedeti.
4.4.3. Kauba kohalejõudmisest pakiautomaati teavitatakse klienti SMS-teatega, mis sisaldab pakiautomaadi ukse avamiseks unikaalset uksekoodi.
4.4.4. Müüja ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui müüjast mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi unikaalse koodi ning selle alusel on kaup kätte saadud.
4.4.5. Juhul, kui klient ei ole hoiutähtaja möödudes pakiautomaadist kaupa vastu võtnud, loeb müüja, et klient on tellimusest loobunud ning müüja tagastab kliendile ostusumma koos kohaletoimetamise tasuga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti. 

4.5.  Kauba kontroll
4.5.1. Kauba kättesaamisel kohustub klient avama tootepakendi ettevaatlikult, pakendit ja tooteid kahjustamata. Juhul kui klient on rikkunud pakendi hooletuse tõttu ehk tootepakendit oli võimalik avada seda kahjustamata, on müüjal õigus kaupade tagastamisel nõuda tekitatud kahju hüvitamist. Juhul, kui tootepakendit ei saa rikkumata/lõhkumata avada, ei vastuta klient rikutud pakendi eest.
4.5.2. Juhul, kui klient avastab kauba kättesaamisel, et talle on saadetud vale või defektne kaup või kaup ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, tuleb sellest koheselt teavitada müüja klienditeenindust.
4.5.3. Müüja vastutab kliendi poolt ostetud kauba eest selle transportimise jooksul. Kauba kättesaamise hetkest läheb kauba kahjustumise või kadumise risk üle kliendile.

5. KLIENDI ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

5.1.  Müüja kasutab kliendi poolt esitatud isikuandmeid ja andmeid sooritatud ostude kohta kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega ulatuses, mis on vajalik kliendi poolt e-poes esitatud tellimuse täitmiseks. Müüja ei edasta kliendi isikuandmeid kolmandatele isikutele, v.a posti- või kullerteenust pakkuvale ettevõtjale ulatuses, mis on vajalik kauba kliendile kättetoimetamiseks.
5.2.  Müüjal puudub internetipanga vahendusel kauba eest tasumisel juurdepääs kliendi pangaandmetele.

6. TAGANEMISÕIGUS, TOODETE TAGASTAMINE JA VAHETAMINE

6.1. Kliendil on õigus põhjust avaldamata lepingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul.
6.2.Perioodi vältel, mil toode on kliendi valduses, võib ta tootega tutvuda (s.o veenduda asja olemuses, omadustes ja toimimises) üksnes nii, nagu tal lubatakse tavapäraselt seda teha poes.
6.3. Juhul, kui Klient soovib toote vahetamist, parandamist või asendamist, peab Klient kindlasti eelnevalt Müüjale sellest teada andma e-maili teel epood@lastemaailm.ee või tel. +372 5680 0988 .
6.4 Toote vahetamise või asendamise korral kannab Klient kõik toote tagastamisega seotud otsesed kulud.
6.5. Toote tagastamise ja vahetamise eelduseks on täiesti kasutamata toode, millel on alles kõik etiketid.
6.6. Tagastamisõigus ei kehti hügieenilistel kaalutlustel pakendist välja võetud pesutoodetele ja päevitusriietele.
6.7 Tagastamis- või vahetamissoovist palume kindlasti eelnevalt teada anda e-mailile epood@lastemaailm.ee või tel. +372 5680 0988
6.8. Taganemisavalduse kättesaamist kinnitab müüja kliendile saadetava e-kirjaga.
6.9. Klient on kohustatud tagastama toote 14 kalendripäeva jooksul arvates taganemisavalduse esitamisest. Taganemistähtaega arvestatakse päevast, mil klient või tema nimetatud kolmas isik, kes ei ole kauba vedaja, on saanud toote enda valdusesse. Juhul, kui tellimus koosneb rohkem kui ühest saadetisest, arvestatakse taganemistähtaega viimase paki Kliendini saabumise päevast.
6.10.Tehingust taganemisel tagastab müüja kliendile tema poolt tasutud summad, va toote kliendile toimetamise tasu. Kui tarbija taganeb tellimusest osaliselt, siis toimub transpordikulude tagastamine proportsionaalselt, vastavalt tagastatud kauba hulgale kogu tellimusest.
6.11. Kui klient on sõnaselgelt valinud müüja pakutud kõige odavamast tavapärasest toote kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea müüja kliendile tagastama kulu, mis ületab tavapärast kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
6.12. Müüa teeb tagasimakse hiljemalt 14 päeva jooksul peale toote jõudmist müüjani ja kasutab sama makseviisi, mida kasutas makse tegemisel klient. Müüjal on õigus tasutud summa tagastamisega viivitada seni, kuni klient on toote tagastanud või esitanud tõendi toote tagastamiseks üle andmise kohta postiasutusele.
6.13.Taganemisõiguse kasutamisel kannab klient kõik toote tagastamisega seotud otsesed kulud.

7. PRETENSIOONIDE ESITAMINE JA VASTUTUS

7.1. Juhul, kui müüja oma kohustusi rikub, on kliendil õigus nõuda kohustuse täitmist, keelduda oma võlgnetava kohustuse täitmisest, nõuda kahju hüvitamist, hinna alandamist, rahalise kohustuse täitmisega viivitamisel viivist või taganeda lepingust. 
7.2. Müüja vastutab ostetud toodetel ilmneva mittevastavuse eest 2 aasta jooksul alates toodete kliendile üleandmisest. Tarbijast kliendile kauba müümise korral eeldatakse, et 6 kuu jooksul kauba kliendile üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus asja või puuduse olemusega. Klient kohustub müüjat teavitama toodete mittevastavusest hiljemalt 2 kuu jooksul selle avastamisest ehk esitama pretensiooni.
7.3. Mittenõuetekohaste toodete korral saab esitada pretensiooni e-posti teel aadressile epood@lastemaailm.ee või kaupluses Laste Maailm OÜ, Pärnu mnt 6, Tallinn 10148. Pretensioonis tuleb märkida kliendi nimi ja kontaktandmed, pretensiooni esitamise kuupäev, tootel ilmnenud puudus ja esitatava nõude sisu ning lisada ostu tõendav dokument.
7.4. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tekkiva kahju või mis tahes muude tagajärgede eest, sealhulgas kohale toimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida müüjal ei olnud võimalik mõjutada.
7.5. Müüja ei vastuta tellitud kauba mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest.
7.6. Müüja ja kliendi vahel tekkivad vaidlused lahendavad pooled läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on kliendil õigus pöörduda Tarbijakaitseametisse (Pronksi 12, Tallinn 10117, http://www.tarbijakaitseamet.ee) ja tarbijavaidluste komisjoni vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks või Harju Maakohtusse. Lisaks on kõikidele klientidele avatud e-kauplejatega tekkinud kaebuste lahendamiseks Euroopa Liidu elektrooniline keskkond ODR-platvorm (Online Dispute Resolution ehk veebipõhine vaidluste lahendamine) aadressil http://ec.europa.eu/odr.

8. KLIENDI ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

8.1. Laste Maailm OÜ töötleb Kliendi esitatud isikuandmeid kooskõlas isikuandmete kaitse seaduses kehtestatud nõuetega.

8.2. Töödeldavateks isikuandmeteks on andmed, mida küsitakse Kliendilt kliendikaardi registreerimisel, e-poe konto registreerimisel ja/või Tellimuse vormistamisel (ees- ja perekonnanimi, aadress, telefoninumber, e-posti aadress, arvelduskonto number, ostukorvi sisu ja ostude ajalugu).

8.3. Laste Maailm OÜ töötleb Kliendi isikuandmeid Tellimuste täitmiseks (sh Tellimusega seotud teadete edastamiseks), Toodete eest tasumiseks, Toodete kättetoimetamiseks, püsikliendi pakkumiste ja uudiste koostamiseks ning edastamiseks.

8.4. Kliendi isikuandmete vastutav töötleja on Laste Maailm OÜ, registrikoodiga 10028399, aadress: Pärnu mnt.6, 10148 Tallinn, Eesti Vabariik.

8.5. Laste Maailm OÜ ei edasta Kliendi isikuandmeid kolmandatele isikutele, v.a:

8.5.1. kullerteenust pakkuvale ettevõtjale ulatuses, mis on vajalik Toodete Kliendile kättetoimetamiseks või teenuse tarbimiseks;

8.5.2. Tellimuses sisalduvate Toodete tarnijatele (kliendi nimi ja telefoninumber) Tellimuse täitmiseks ja klienditeeninduse tagamiseks.

8.6. Punktides 8.5.1 ja 8.5.2 sätestatud juhtudel töödeldakse Kliendi isikandmeid üksnes Tellimuse täitmise eesmärgil ning volitatud töötlejad tagavad sama isikuandmete kaitse taseme nagu Laste Maailm OÜ.

8.7. Kliendil on igal ajal õigus tutvuda oma isikuandmetega ning nõuda nende andmete muutmist või kustutamist, v.a kui seadus sätestab teisiti, pöördudes selleks avaldusega Laste Maailm OÜ poole e-posti aadressil info@lastemaailm.ee.

8.8. Kui Klient on avaldanud soovi ja andnud nõusoleku Laste Maailm OÜ poolt koostatud uudiskirjade ja/või personaalsete pakkumiste saamiseks, on Kliendil alati õigus võtta tagasi see nõusolek, saates vastavasisuline teavitus Laste Maailm OÜ-le, e-posti aadressil, info@lastemaailm.ee või vajutades iga e-posti vahendusel saadetud pakkumise juures selleks näidatud lingile.

8.9. Kliendil on igal ajal õigus pöörduda oma isikuandmete ülekandmiseks mõnele muule andmetöötlejale pöördudes digitaalselt allkirjastatud taotlusega Laste Maailm OÜ poole e-posti aadressil info@lastemaailm.ee. Laste Maailm OÜ-l on õigus keelduda isikuandmete mõnele muule andmetöötlejale otse edastamisest juhul, kui andmete edastamine kolmandale isikule ei ole Laste Maailm OÜ hinnangul turvaline.

8.10. Juhul, kui Klient leiab, et isikuandmete töötlemisel Kliendikaardi raames või e-poe ostukeskkonnas rikutakse tema õigusi, on Kliendil õigus pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni ja kohtu poole.