Soovitused suveks ja päikeseks

Laste nahka tuleks kaitsta ultraviolettkiirguse eest, eriti suve alguses. Päikeseliste ilmadega on hea tasapisi kohaneda.

 Väikesed beebid peaksid suurema osa ajast veetma varjus, nende puhul ei soovitata kasutada päikesekaitsekreemi. Päikesekaitsega riided on parim valik neile lastele, kes tahavad muretult mängida.

Päikeselise ilmaga peaksid pea ja silmad olema kaitstud: päikesepiste vältimiseks peaks peas olema kerge suvemüts või nokats. Vaja on ka päikeseprille, sest silmade päikesekaitsemehhanismid ei kujune täielikult välja enne 25. eluaastat.

Vältige päikest päeva kõige kuumemal ajal, st kella 12–15 vahel. Ärge unustage veepudelit kaasa võtta. Ka täiskasvanud ei tohiks unustada kuuma ilmaga vee joomist, et vältida vedelikukaotust. Varjake silmi ja pead päikese eest. Nii väldite liigsest kuumusest tingitud haigusi ja nägemiskahjustusi.

Jalad paljad? Paljajalu saab olla üksnes siis, kui tunnete maastikku väga hästi. Jalanõud kaitsevad jalgu klaasikildude ja mesilase nõelamise eest.
 

PARGIS JA MAAL

Avarad ja mugavad riided hingavad hästi ning pakuvad päikese eest kaitset: T-särgid ja sobilikud lühikesed püksid, seelikud või Capri püksid on üldjuhul hea valik. Kui õhtul läheb ilm jahedamaks, pakub putukate eest kaitset õhuke ja kerge jakk või kapuutsiga džemper.

RANNAS

Lapsed saavad ohutult veemänge nautida, kui riietega katmata nahale on kantud veekindel päikesekaitsekreem. Peale ujumist tasub nahk kohe ära kuivatada ja panna selga pehmed rannarõivad, mis kaitsevad ka päikese eest.

PUHKUS PÄIKESE ALL

Päikesekaitsega riided jahutavad lapsed maha ja tagavad tänu päikesekaitsefaktorile 50 neile kaitse kahjulike päikesekiirte eest olenemata sellest, kas lapsed on kuivad või märjad. Kui igasuguse päikesekaitseta saaks laps päikesepõletuse 10 minutiga, võimaldavad päikesekaitsega SunProofi rõivad neil ohutult mängida koguni 500 minutit – üle kaheksa tunni … Vapustav! :) Ärge unustage ka ujumisjalatseid – need kaitsevad teid liivas peituvate ohtude eest.